Ατενίστε τη φυσική ομορφιά της Κρήτης με μια περιήγηση στο φαράγγι της Ίμβρου. Αυτή η εύκολη 3ωρη πεζοπορία στο δεύτερο μεγαλύτερο φαράγγι του νησιού είναι σίγουρο πως θα σας κόψει την ανάσα. Καθώς περνάτε μέσα από το γραφικό φαράγγι, θα θαυμάσετε τα επιβλητικά βράχια τριγύρω και την εντυπωσιακή καταπράσινη χλωρίδα. Αυτή η πεζοπορία είναι ιδανική για οικογένειες με παιδιά ή για όσους αναζητούν μια χαλαρωτική περιπέτεια στη φύση.
Μετά την πεζοπορία, μπορείτε να χαλαρώσετε στην πανέμορφη παραλία του Φραγκοκάστελλου, να κολυμπήσετε στα κρυστάλλινα νερά της και να απολαύσετε ένα υπέροχο γεύμα σε μια από τις κοντινές ταβέρνες. Προαιρετικά, μπορείτε να επισκεφθείτε το ιστορικό φρούριο του Φραγκοκάστελλου που θα σας μεταφέρει πίσω στο χρόνο στην εποχή των Ενετών.
Η αρχική τιμή αφορά διαδρομή διάρκειας 6 ωρών. Αν επιθυμείτε να συμπεριλάβετε άλλες δραστηριότητες όπως κολύμβηση, δείπνο κλπ, παρακαλώ επιλέξτε περισσότερες ώρες από τις επιλογές.